Hatırlatmalar
• Doktor Bilgi Bankası tescil bilgileri e-devlet kapısında da yayımlanmakta olup, https://www.turkiye.gov.tr web sitesinden kişisel eğitim ve sertifika bilgilerinizi sorgulayabilir ve çıktı alabilirsiniz.
• Bütün hekimlerin kaşelerinde T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen tıp tescil numaraları (tıp fakültesi diplomasının arkasında bulunan) yer almalı, reçete ve sağlık raporları bu kaşe ile onaylanmalıdır.
• T.C. kimlik numarası sistemimizde kayıtlı olmayan hekimlerimizin en kısa zamanda Doktor Bilgi Bankasına T.C. kimlik numaralarını kaydettirmeleri gerekmektedir.
Kimlik bilgilerinde veya diploma tescillerinde problem olanlar Tıp Tescil İşlemleri için 0312 585 15 20 / 0312 471 78 08, Uzmanlık Tescil İşlemleri için 0312 585 15(59) - 60 - 71 - 72 - 74 - 80 - 81 - 82 / 0312 471 78(10)-12 numaralı telefonlarla görüşebilirler.
• Tıp tescili, uzmanlık tescili ve diş hekimliği tescili ile ilgili işlemler Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Eğitim ve Sertifikasyon Hizmetleri Daire Başkanlığı) tarafından yapılmaktadır. Uzmanlık tescili ile ilgili işlemler Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Uzmanlık Eğitimi Daire Başkanlığı) tarafından yapılmaktadır.
• Uzmanlık tescili ile ilgili problemler için Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Uzmanlık Eğitimi Daire Başkanlığına müracaat edilmelidir.
• Hekim, uzman hekim, diş hekimi ve uzman diş hekimlerimiz, Doktor Bilgi Bankası veri tabanında yer alan bilgileriyle ilgili herhangi bir hata veya eksiklik varsa aşağıda bulunan Düzeltme işlemleri, istenen belgeler buton ile sayfaya erişerek istenen belgelerle birlikte Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne müracaat ederek düzeltme işlemi yaptırmalıdır.
  Kullanıcı Girişi
 
 
 Duyuru ve Genelgeler Hakkında Bilgi için veya Yardımcı Sağlık Personeli Sayfasına gitmek için Butona Tıklayınız...
Düzeltme İşlemleri, İstenen Belgeler için Butona Tıklayınız...
Uygulama da oluşan Hataların kontrolünde , Yazılım Destek Birimine Ulaşmak için Butona Tıklayınız...